עורכי דין העוסקים בנושא זה שנים רבות מעידים מכלי ראשון הלקוחות שלהם כי מדובר באנשים שכל חייהם ניהלו עסק מצליח ובעקבות משבר כלכלי או אישי נקלעו לחובות. אם בעבר החוק לא היה לצד האדם והאדם היה נשאר בעל חוב, הליך פשיטת רגל שמטרתו ריכוז כל נכסי החייב וחלוקתם שווה ושווה בין הנושים וכן לאפשר לו לשלם את החובות לנושים כפי יכולתו גרם לרבים מבין החייבים להכיר בהליך פשיטת רגל ואת היתרונות הרבים שבו.

עורך דין שמכיר את החוקים יוכל לעזור לחייבים אלו למצות את הזכויות שלהם להגיש את הבקשה ובכלל לדאוג להם להצליח להמשיך את החיים שלה כפי שהיו לפני המשבר. מאמר זה מטרתו לפרט את כל השלבים של הליך פשיטת הרגל ולמנות את היתרונות שלו.

5 שלבים שלך הליך פשיטת רגל

הליך פשיטת הרגל במהותו נועד לאזן את המצב בין הנושים לבין החייב כאשר המטרה הסופית של החייב היא השיקום הכלכלי שלו. החוק השתנה על ידי כונס הנכסים וכיום החוק הוא כזה:

בשלב זה חשוב שהחייב ילווה על ידי עורך דין שמתמחה היטב בתחום זה כי הגשת הבקשה היא קריטית להצלחת ההליך.

פירוט השלבים העיקריים

החל משנה וחצי לאחר הודעת צו הכינוס בזמן זה בית המשפט לומד על המצב הכלכלי של החייב לאחר מכן יכול להיות שינתן פטור השלב השני כולל ביצוע תוכנית הפירעון .

יתרונות של הליך זה

בית המשפט ידון בתביעת השונות ובמקרים שבהם הוא חושב שתביעת החוב אינה מצודקת הוא רשאי לבטל אותה.

גם בהליך פשיטת רגל שמתנהל במשך שנים רבות וצובר ריביות שונות במסגרת ההליך הריביות האלו אינן קיימות ולכל נושה תהיה ריבית קבועה. כך יתכן כי חוב של אלפי שקלים יצומצם לעשרות אלפי שקלים בלבד. חשוב שמשרד עורך דין מנוסה בתחום פשיטות רגל, כגון משרד עורכי דין גלעד נרקיס, ילווה את החייב על מנת למקסם את תוצאות ההליך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.